Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi Katılımcı Çağrısı

Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi, 2 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Büyükçekmece Belediyesi’nin yürütmekte olduğu “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Yenilikçi İstihdam Merkezi” projesi, sürdürülebilirliği ve çevresel duyarlılığı ön planda tutan bir istihdam merkezi olmayı, mevcut yeşil iş fırsatları özelinde gençlere danışmanlık sağlayarak istihdam yolunda kolaylaştırıcı bir rol oynamayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında; Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Yenilikçi İstihdam Merkezi – International Green Entrepreneurship and Innovative Employment Center (IGEC) kurulmuştur. IGEC, yeşil girişimcilik alanında, danışmanlık, eğitim ve iş geliştirme faaliyetlerinin merkezi olma amacını taşımaktadır. Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Projenin yaygınlaştırılması adına düzenlenecek olan bu zirvede; hem projede üretilen eğitim modülleri, materyalleri ve bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar tanıtılacak hem de Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması’nın finali gerçekleştirilecektir. Finale kalan 14 farklı ekip, yeşil iş fikirlerini/ürünlerini jüriye karşı sunacak ve yarışma kapsamında verilen ödülleri kazanmaya çalışacaklardır. Yarışmanın ayrıntıları ve içeriği hakkında bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Bu büyük heyecana, yarışmacılarla beraber zirve katılımcıları da dahil olacaktır. Zirveye katılan katılımcıların oylarıyla seçilecek bir ekip, Katılımcı Özel Ödülü’nü de kazanacaktır.

Ayrıca zirveye katılan tüm katılımcılar; Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Yenilikçi İstihdam Merkezi projesi kapsamında Avrupa’da bir ilk olarak üretilen, Yeşil Girişimcilik Eğitim Modülü Kitapçığı’na ve diğer tüm proje çıktılarının da içinde bulunduğu IGEC Box’a sahip olacaklardır.

130 katılımcının (uzman, eğitmen, yeşil girişimci, STK / kamu kurumu / akademi temsilcisi, öğrencileri ve gönülleri) yer alacağı Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi’ne seni de davet ediyoruz.

NOT:  Zirve dili Türkçe olup, zirve sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.  Zirve ve yarışma içerisinde yer alan yabancı katılımcılara da çeviri desteği sağlanacaktır. İstanbul dışından gelecek katılımcıların konaklaması Büyükçekmece Belediyesi tarafından sağlanacak ve ulaşım masraflarının da belirli bir bölümü karşılanacaktır. Ayrıca tüm gün sürecek olan zirvede; tüm katılımcılara öğle yemeği ve kahve arası verilecektir. Zirve kapsamında ulaşım, konaklama, program gibi tüm konuların yer aldığı bilgilendirme paketi, başvurusu onaylanan katılımcılara gönderilecektir. Başvurular; son başvuru tarihi beklenmeden değerlendirmeye alınacak, olumlu sonuçlanması halinde başvuru sahiplerine e-posta ve telefon yoluyla bilgilendirmeler yapılacaktır.

Zirve hakkında sorularınızı; igecka2@gmail.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat 2019                  

Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi’ne katılmak için TIKLAYINIZ!
__________________________________

Bu yarışma; “Erasmus+ Programı “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.”